U nas zapłacisz kartą   Płatności bezgotówkowe Zobacz opinie   Opinie google

Czy można uniknąć wywłaszczenia?

Wywłaszczenie to, najprościej mówiąc, przymusowe pozbawienie lub ograniczenie prawa własności, użytkowania wieczystego lub innego prawa rzeczowego na nieruchomości. Niekiedy jednak właściciele nie chcą tracić swojego majątku. Czy jest na to rada?

Czy da się zapobiec wywłaszczeniu nieruchomości?

Niestety odpowiedź na to pytanie nie napawa optymizmem. Zgodnie z brzmieniem obowiązujących przepisów, wywłaszczenie nie wymaga zgody właściciela. W praktyce oznacza to, że nie ma możliwości, aby skutecznie tego uniknąć. Warto mieć jednak na uwadze, że dotyczy to wyłącznie wywłaszczeń dokonanych zgodnie z prawem.

Jeżeli w toku postępowania doszło do pogwałcenia przepisów, możliwe jest odwołanie się do organu wyższego szczebla. Zdarza się bowiem, że nieruchomości nie zostały wykorzystane zgodnie z celem wywłaszczenia. Wówczas można ubiegać się o ich zwrot, co wymaga jednak nie lada determinacji. Jeżeli potrzebujesz w tym zakresie pomocy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Czy za wywłaszczenie należy się odszkodowanie?

Nie jest oczywiście tak, że właściciel zostaje pozbawiony jednego ze składników swojego majątku bez stosownej rekompensaty. W każdym przypadku za wywłaszczenie należy się odszkodowanie. Niekiedy jednak organy administracji publicznej znacząco zaniżają ich kwotę. Wówczas właściciel nie uzyskuje stosownego wyrównania i w rzeczywistości staje się stratny.

Zajmując się odszkodowaniami za wywłaszczenie nieruchomości zauważamy, że wbrew pozorom nie są to jednostkowe sytuacje. Jeżeli chcesz uzyskać stosowną rekompensatę, która rzeczywiście pokryje wartość wywłaszczanej nieruchomości, zapraszamy Cię do podjęcia kontaktu. Posiadamy bogate doświadczenie, specjalistyczną wiedzę i liczne sukcesy w sprawach z wielomilionowymi odszkodowaniami.

  • Start
  • Blog
  • Czy można uniknąć wywłaszczenia?

Gdynia, ul. Słupecka 9/1
Tel. +48 570 392 258
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 forys.com.pl | All rights reserved | Realizacja Indico.pl
Dostępne strony internetowe wcag