U nas zapłacisz kartą   Płatności bezgotówkowe Zobacz opinie   Opinie google

Jak uzyskać odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości wskutek budowy realizowanej na podstawie pozwolenia na budowę?

Pozwolenia na budowę są często niezbędne przy realizacji projektów budowlanych w Polsce i mogą mieć również wpływ na wartość nieruchomości. Jako właściciel nieruchomości, warto znać swoje prawa, a w tym jak uzyskać odszkodowanie za zmniejszenie wartości nieruchomości w wyniku budowy prowadzonej na podstawie pozwolenia na budowę.

W jaki sposób można otrzymać odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości wskutek budowy realizowanej na podstawie pozwolenia na budowę?

Ramy prawne dochodzenia odszkodowania za zmniejszenie wartości nieruchomości w związku z budową prowadzoną na podstawie pozwolenia na budowę określa Kodeks cywilny. Kodeks ten stanowi, że właściciel nieruchomości może dochodzić odszkodowania od osoby, która spowodowała zmniejszenie jej wartości, niezależnie od tego, czy szkoda została wyrządzona umyślnie czy nieumyślnie. Prawo mówi również, że właściciel nieruchomości może dochodzić odszkodowania za straty poniesione w wyniku obniżenia jej wartości, co odnosi się konkretnie do danej sprawy. W takim przypadku warto skorzystać z usług radcy prawnego, który wyjaśni wszelkie nieścisłości prawne i pomoże w przygotowaniu odpowiednich dokumentów.

Procedury prawne dotyczące składania wniosków o odszkodowanie

W celu dochodzenia odszkodowania, właściciel  musi najpierw udowodnić, że jego nieruchomość doznała obniżenia wartości, a następnie przedstawić dowody. By to zrobić, należy przedłożyć wszystkie istotne dokumenty na poparcie swojego roszczenia. Są to m.in. zdjęcia lub filmy wideo pokazujące stan nieruchomości przed i po zakończeniu budowy, raport z wyceny przedstawiający aktualną wartość nieruchomości oraz inne dokumenty świadczące o stratach finansowych poniesionych w związku z obniżeniem jej wartości.  

  • Start
  • Blog
  • Jak uzyskać odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości wskutek budowy realizowanej na podstawie pozwolenia na budowę?

Gdynia, ul. Słupecka 9/1
Tel. +48 570 392 258
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 forys.com.pl | All rights reserved | Realizacja Indico.pl
Dostępne strony internetowe wcag