U nas zapłacisz kartą   Płatności bezgotówkowe Zobacz opinie   Opinie google

Odszkodowanie za uchwalenie planu miejscowego

Kancelaria Radcy Prawnego Marka Forysia świadczy pomoc w otrzymaniu odszkodowania za uchwalenie planu miejscowego. Do kancelarii mogą zgłaszać się klienci, którzy w wyniku uchwalenia przez gminę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub zmianę tego planu ponieśli straty. Specjaliści w tej dziedzinie podejmą działania w zakresie wyegzekwowania odpowiedniego odszkodowania lub wykupu nieruchomości. Aby wystąpić z takim roszczeniem należy spełniać jedną z dwóch przesłanek — dotychczasowe korzystanie z nieruchomości jest niemożliwe lub stało się istotnie ograniczone. Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (art. 36 ustawy z dnia 27 marca 2003 r.) właściciel może domagać się także wykupienia nieruchomości lub jej części.

Zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

Każda zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego może mieć wpływ na obniżenie lub podwyższenie wartości nieruchomości. Właściciel lub użytkownik wieczysty, który sprzedał nieruchomość, ma 5 lat na zgłoszenie swoich roszczeń odszkodowawczych — termin ten liczony jest od dnia wejścia w życie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czyli od dnia, w którym zmiany w planie miejscowym zaczynają obowiązywać. Właściciela ubiegającego się o odszkodowanie za obniżenie wartości nieruchomości lub o wykup nieruchomości obowiązuje okres przedawnienia.

Jeżeli właściciel lub użytkownik wieczysty nie sprzedaje nieruchomości, to może wystąpić do gminy o odszkodowania za obniżenie wartości nieruchomości.

Jeśli szukają Państwo wsparcia radcy prawnego, zapraszamy do naszej kancelarii. Klientów z Gdańska oraz okolic zachęcamy również do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu.

Gdynia, ul. Słupecka 9/1
Tel. +48 570 392 258
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 forys.com.pl | All rights reserved | Realizacja Indico.pl
Dostępne strony internetowe wcag