U nas zapłacisz kartą   

Regulowanie stanów prawnych nieruchomości

Nadal wiele nieruchomości na nieuregulowany stan prawny. Przykłady są różne. 

Nieraz osoba trzecia posiada nieruchomość bez tytułu prawnego , co może po upływie 20 lub 30 lat prowadzić do zasiedzenia nieruchomości wskutek czego taki posiadacz stanie się właścicielem. 

W innych przypadku właściciel musi usunąć posiadacza bez tytułu prawnego w ramach powództwa windykacyjnego. Dzieje się tak np. gdy po wypowiedzeniu umowy najmu lub dzierżawy , osoba trzecia staje się użytkownikiem bez tytułu prawnego (tzw. bezumowne użytkowanie), lecz nie chce zwrócić nieruchomości właścicielowi.  Ważne by właściciel pamiętał by w odpowiednim momencie przestać wystawiać faktury, a w ich miejsce obciążać samoistnego posiadacza notami księgowymi. 

Wielokrotnie w księgach wieczystych znajdują się stare, nieaktualne wpisy w dziale III (ograniczenia) lub IV (hipoteka). Osoby uprawnione na podstawie takich starych, nieaktualnych wpisów często nie żyją i do wykreślenia takich wpisów z księgi wieczystej niezbędne jest podjęcie określonych czynności prawnych, którymi sią zajmujemy.

Niezależnie czy kupiłeś nieruchomości wczoraj czy 30 lat temu lub ją odziedziczyłeś, nasi prawnicy pomogą Tobie we wszystkich tych przypadkach.

Gdynia, ul. Słupecka 9/1
Tel. + 48 58 669 20 54
Fax. + 48 58 669 20 55
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 forys.com.pl | All rights reserved | Realizacja Indico.pl