Zniesienie współwłasności nieruchomości
W Kancelarii Radcy Prawnego Marka Forysia mogą Państwo liczyć na pomoc w zakresie zniesienia współwłasności nieruchomości. Sytuacja, w której własność nieruchomości przysługuje kilku osobom, jest dosyć częsta i nieraz konfliktowa. W przypadku, gdy któryś z właścicieli chce zmienić ten stan rzeczy, może zgłosić żądanie zniesienia współwłasności. Zmiana stosunku prawnego, który łączy właścicieli może przybrać formę umowną i wówczas współwłaściciele znoszą współwłasność u notariusza. W przypadku braku porozumienia, zniesienie współwłasności następuje w toku postępowania sadowego. Prawo przewiduje trzy sposoby na zniesienie współwłasności i są to: podział fizyczny nieruchomości, przyznanie własności jednemu ze współwłaścicieli oraz sprzedaż nieruchomości.
Czym jest zniesienie współwłasność?
Za współwłasność uznaje się niepodzielne prawo do tego samego obiektu konkretnym osobom. Proces zniesienia współwłasności umożliwia podział danej rzeczy oraz wyrównanie wartości tej rzeczy, np. poprzez dopłatę. Żądać podziału wspólnego obiektu może każdy ze współwłaścicieli. Najkorzystniejszą opcją jest umowne zniesienie współwłasności u notariusza, jednak w tym przypadku konieczna jest zgodna wola wszystkich współwłaścicieli — zarówno w zakresie samego zniesienia, jak i sposobu zniesienia współwłasności.
Zapraszamy Państwa do naszej kancelarii. Radcy prawni udzielą wszystkich niezbędnych informacji oraz wskażą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy klientów z Gdańska do telefonicznego oraz e-mailowego kontaktu w celu ustalenia terminu wizyty.