U nas zapłacisz kartą   Płatności bezgotówkowe Zobacz opinie   Opinie google

Kroki prawne w celu windykacji

Wiele wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców działających w branży nieruchomości boryka się z problemem utraty płynności finansowej, która powstała w wyniku zaległości w płatnościach. Pierwszym krokiem jest wykonanie działań w celu dobrowolnego uregulowania zaległości. W przypadku braku szans na polubowne rozwiązanie sprawy, konieczne jest wystosowanie pozwu przeciwko dłużnikowi i wezwanie go do spłaty wszystkich należności. Pomocne jest wsparcie prawników, którzy potrafią odpowiednio zdiagnozować problem oraz przeprowadzić klienta przez proces odzyskiwania należności. Radcy prawni skompletują dokumentację oraz przygotują pisma niezbędne do przeprowadzenia sądowej windykacji.

Przedawnienie roszczeń o zapłatę należności

Należy pamiętać, że roszczenia okresowe przedawniają się. Po upływie określonego czasu, który regulują przepisy prawa, dłużnik nie musi spełniać świadczenia. Zatem jeśli do sądu wpływanie powództwo, w którym wzywa się dłużnika do spłacenia zaległości, dłużnik ten może powołać się na przedawnienie.

Wszystkich klientów, którzy szukają pomocy w sprawach windykacyjnych dla wspólnot mieszkaniowych, zapraszamy do Kancelarii Radcy Prawnego Marka Forysia w Gdyni. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu wizyty.

Wspólnoty mieszkaniowe

Bardzo dobrze znamy potrzeby i tematykę wspólnot mieszkaniowych, gdyż radca prawny Marek Foryś jest członkiem zarządu wspólnoty, co pozwala mu zaproponować wsparcie prawne poparte praktycznym doświadczeniem. W ramach współpracy ze wspólnotami pomagamy m.in. w bieżącym tworzeniu i analizowaniu niezbędnych umów, tworzeniu projektów uchwał, windykacji zobowiązań wobec wspólnot, a także egzekucji roszczeń z gwarancji i rękojmi.

Przedsiębiorcy

Wspieramy działalność przedsiębiorców z różnych branż we wszystkich aspektach. Dotyczy to głównie osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jak i spółek z o.o. Zajmujemy się  m.in. bieżącym wsparciem przy tworzeniu umów z kontrahentami, uzyskiwaniu zezwoleń i koncesji, czy też wsparciem rozwoju przedsiębiorstwa. Pomagamy także w egzekucji zaległych należności, które stanowią bardzo duże wyzwanie dla każdego przedsiębiorcy.

Gdynia, ul. Słupecka 9/1
Tel. +48 570 392 258
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2019 forys.com.pl | All rights reserved | Realizacja Indico.pl
Dostępne strony internetowe wcag